کد مطلب: 6027

ناصر آذریان پیشکسوت فوتبال شهرستان فیروزآباد در یادداشتی در هفته تربیت بدنی از وضعیت نامناسب ورزش شهرستان فیروزآباد خبر داد

به گزارش فیروزنا: ناصر آذریان پیشکسوت فوتبال شهرستان فیروزآباد در یادداشتی در هفته تربیت بدنی از وضعیت نامناسب  ورزش شهرستان فیروزآباد خبر داد و گفت :هر ساله 26 مهرماه که فرا مى رسد اهالى ورزش بادى به غبغب مى اندازند و سرمست از این که تا دوم آبان در هفته تربیت بدنى و ورزش شاید تحولى ایجاد شود و درى به تخته بخورد. اما زهى خیال باطل، زیرا وقتى اداره ورزش و جوانان که سرسلسله تندرستى و شادابى است، آهى در بساط ندارد تا با ناله سودا کند دیگر چه توقعى مى توان داشت.

در این هفته ابتدا به سراغ امیرعباس ریاستى رییس اداره رفتیم تا ضمن تبریک از حال و روز ورزش شهر بهتر آگاه شویم و سپس نظرات چندتن از مسئولین محترم هیئت ها را نیز جویا شدیم تا بدانیم که ورزش شهرمان کلا چه مسیرى را مى پیماید. تنها مسئله اى که امروزه کل ورزش ما را تحت تاثیر قرار داده عدم بودجه کافى براى اجراى اهداف پیش روست.

اداره ورزش و جوانان و بقیه ابتدا یک درد مشترك داشتند و آن هم عدم پشتوانه مالیست. ریاستى معتقد بود که این وضعیت روز به روز بدتر مى شود. رئیس اداره ورزش و جوانان فیروزآباد در این هفته مایل بود که به همه دلسوختگان ورزش هدایایى هر چند ناچیز تقدیم کند و گوشه اى از زحمات آنها را جبران نماید. اما افسوس که دست هاى خالى صدائى ندارد.

استعفاى وزیر ورزش در این هفته نیز مزید بر علت شد تا همه چیز و همه برنامه ها به هم بخورد. نامبرده دل پردردى از ندارى ها داشت و شاید اگر خدمت ایشان بیشتر مى نشستیم بیشتر غصه دار مى شدیم. بهتر است به گوشه اى از درد دل هاى تعدادى از مسئولین هیئت ها هم اشاره اى کنیم.

دکتر پژمان فولادى مسئول ورزش اسکیت بیشترین فکرش نداشتن یک پیست اسکیت40*20 بود تا بهتر بتواند بچه هایش را تمرین دهد. آیا این همه علاقه مند در این شهر نباید یک محل ایده آل براى آموزش داشته باشد؟

هزینه کلاس هاى او به عهده خود بچه هاست و مشکلات دیگر.

مهدى توسلى که سال هاى متمادى مسئولیت بدمینتون را به عهده داشت و اکنون جاى خود را به مهدى توانائى داده معتقد بود که هیئت استان شهرستانى ها را به رسمیت نمى شناسند و اهمیتى براى آنها قائل نیستند. آنها در طول سال هیچگونه کمکى حتى توپ و وسایل دیگر را براى شهرستان ها در نظر نمى گیرند و بسیار مسائل دیگر.

محسن فاتح مسئول بوکس و بدنسازى بیان داشت که ورزش ما سر تا پا مشکلات دارد نه اسپانسرى و نه مساعدتى. ورزش بدنسازى راه خوبى را طى مى کند و آنهایى که ورزش بوکس را دوست دارند اکنون به یک سر و سامان بهترى رسیده است و امیدوار بود که بتواند در آینده قدم هاى موثرترى را بردارد.
رسول محمدى فرد، ورزش دوست داشتنى باستانى را هدایت مى کند. وقتى وارد گود زورخانه مى شوى و با نواى دلنشین مرشد همراه مى شوى و  نام على بن ابیطالب (ع) را زمزمه مى کنى یک عالم صفا دارد. گود مقدس زورخانه به همراه گرفتن میل و کباده تو را به وادى عشق و صفا مى برد. او نیز از اینکه اسپانسرى ندارد غمگین بود. پول آب، برق و غیره به عهده خود هیئت اوست. اگر وقت کردید شب هاى شنبه، دوشنبه و چهارشنبه سرى به زورخانه بزنید تا هم صفا کنید و هم ورزشکاران این رشته را انگیزه بهترى بدهید.

دکتر حسین صادقى مسئول پزشکى، ورزشى عقیده داشت که باید یک دکتر متخصص کلا این مسئولیت را بپذیرد و وقت
بیشترى را صرف آن نماید. به دوستان و همکاران دیگر هیئت ها هم زنگ زدیم تا حال و روزشان را بهتر جویا شویم. اما سعادت نصیب ما نشد. زیرا تلفن را جواب نداند یا اشتباه بود.

اما حقیر به خوبى مى داند که آن عزیزان نیز دل پر دردى دارند. نداشتن امکانات مناسب، نبودن بودجه کافى درد مشترك همه دلسوختگان ورزش است. امید است که اداره ورزش و جوانان با درایت خود و زحمات بیشتر قدم هاى موثرى در راه ورزش شهر بردارند. دوستان ما در این اداره با کمترین حقوق و دست هاى بسته بیشتر از این در توانشان نیست. اما لازم مى دانم در اینجا این هفته را به همه آنهایى که در راه اعتلاى ورزش قدم بر مى دارند، کسانى که بدون هیچ چشمداشتى جوانان شهر را از فساد و تباهى دور نگه مى دارند صمیمانه تبریک بگویم و براى آنها سلامتى آرزو مى کنم. این نوشته را با شعر زیر که مصداقى روشن براى ورزش کشور است به پایان مى برم.

از دورها چه زیباست امواج آبى عشق / اما دریغ و افسوس چون میرسى سراب است

ناصر آذریان
 

نام:
ایمیل:
نظر:
 
نظرات بینندگان

نظر سنجی

عملکرد فیروزنا را چگونه ارزیابی می کنید؟

نرم افزار شهر من
پایگاه تحلیلی خبری فیروزآباد