کد مطلب: 5898

کشاورزان در گذشته برای اجرای سیستم‌های تحت فشار در زمین‌های کشاورزی خود باید ۱۵ درصد از کل مبلغ را متقبل می‌شدند که برای کمک به تولید، این مهم را رایگان کردیم.

به گزارش فیروزنا: کشاورزان در گذشته برای اجرای سیستم‌های تحت فشار در زمین‌های کشاورزی خود باید ۱۵ درصد از کل مبلغ را متقبل می‌شدند که برای کمک به تولید، این مهم را رایگان کردیم.
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: کشاورزان در گذشته برای اجرای سیستم‌های آبیاری تحت فشار باید ۱۵ درصد از کل مبلغ را متقبل می‌شدند که برای کمک به تولید، این مهم را نیز دولت پرداخت می‌کند.
علیمحمد مرادی در گفت‌وگو با فارس اظهار کرد: تمام توان و تلاش خود را برای پیگیری مطالبات کشاورزان در بحث خرید تضمینی گندم به‌کار گرفته‌ایم.

وی به تلاش در راستای تمدید مهلت پرداخت تسهیلات برای کشاورزان اشاره کرد و گفت: دیرکرد پرداخت تسهیلات موجب افزایش بهره و سود اصلی تسهیلات پرداختی به کشاورزان شده و دولت زیر بار تقبل این افزایش بهره نمی‌رود و متاسفانه باید از جیب خود کشاورز پرداخت شود.

وی مطالبات کشاورزان در بحث وجه خرید تضمینی گندم از دولت را حدود ۸ هزار میلیارد تومان بیان کرد و افزود: مبلغ کلی میزان گندم فروخته شده به دولت از سوی کشاورزان ۱۳ هزار میلیارد تومان بود که تاکنون ۵ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان از این مبلغ پرداخت شده است.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در راستای پرداخت هرچه سریع وجه تضمینی گندم به کشاورزان تاکنون ۲ بار وزیر جهاد کشاورزی را به کمیسیون کشاورزی آورده‌ایم و نسبت به پرداخت هرچه سریع مطالبات گندم‌کاران قول مساعد داده است.

مرادی افزود: در آخرین هفته فعالیت مجلس و قبل از تعطیلات نیز در کمیسیون کشاورزی مجلس، قول مساعد برای پرداخت وجه تضمینی گندم به کشاورزان دادند، اما این وعده نیز عملیاتی نشده است.

وی با بیان اینکه رایزنی‌های لازم را انجام داده‌ایم تا پول گندم تا آخر شهریورماه پرداخت شود، خاطرنشان کرد: در کمیسیون کشاورزی این موضوع که کردستان نخستین استان در کشت و آخرین استان در برداشت گندم است، را مطرح کرده‌ام و خواسته‌ایم به کردستان نگاه ویژه صورت بگیرد.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: وعده دولت‌ها در مورد پرداخت وجه خرید تضمینی گندم محقق نمی‌شود، از این رو در تلاش هستیم تا قانون پرداخت خسارت دیرکرد وجه تضمینی خرید گندم از سوی دولت را در مجلس تصویب کنیم.

مرادی از رایگان کردن آبیاری تحت فشار و برق‌دار کردن چاه‌های کشاورزی خبر داد و گفت: برق‌دار شدن چاه‌ها و طول خط آن برای حمایت از تولید از این به بعد به صورت رایگان انجام می‌شود.

وی تصریح کرد: کشاورزان در گذشته برای اجرای سیستم‌های تحت فشار در زمین‌های کشاورزی خود باید ۱۵ درصد از کل مبلغ را متقبل می‌شدند که برای کمک به تولید ، این مهم را رایگان کردیم.

 

 

 

 

منبع : دهقان نیوز

نام:
ایمیل:
نظر:
 
نظرات بینندگان

نظر سنجی

عملکرد فیروزنا را چگونه ارزیابی می کنید؟

نرم افزار شهر من
پایگاه تحلیلی خبری فیروزآباد