شهید سعید است و شهادت سعادت

وصیت شهید منوچهر اکبری به فرهنگیان و دانش آموزان

۲۴ مهر ۱۳۹۳ - ۱۰:۱۸:۲۶
کد مطلب: 2350

علاقه ی بی حد او به اسلام ناب محمدی و خاک ایران زمین و رسیدن به قرب الهی باعث شد که دل از تعلقات دنیا برید و با کاروان راهیان کربلا و سپاهیان حضرت محمد (ص)به جبهه حق علیه باطل شتافت و به قرمان امام خمینی (ره)لبیک گفت. سرانجام در تاریخ ۴/۱۰/۶۵ در شلمچه عملیات کربلای ۴ به درجه رفیع شهادت نائل گردید.

مختصری از زندگینامه شهید بزرگوار

منوچهر اکبری در تاریخ ۱/۷/۳۸ در محله ده خلوت فیروز آباد در خانواده ای مذهبی به دنیا آمد .تحصیلاتش را با موفقیت تمام پشت سر نهاد.همیشه وجودش در هر جایی محرک شور و نشاط و ایجاد انگیزه برای کارهای خیر بود و در انجام وظایف شزعی و اجتماعی هیچگاه کوتاهی نمی کرد.و در نمازهای یومیه و نماز جمعه در صف اول جماعت بود و ارادت خاصی به ائمه اطهار مخصوصأ امام حسین (ع) داشت و در مراسم مداحی و تعزیه اهل بیت شرکت فعال داشت در تاریخ ۱۵/۸/۵۸ با اعزام به خدمت سربازی به طور کلی خود را وقف جبهه و جنگ کرد. و طی این دو سال با رفتار و کردار حسنه ای که داشت در بین رزمندگان محبوبیت خاصی پیدا کرد و بعد از اتمام سربازی هم چند بار به جبهه رفت و در سال ۶۲ از طرف آموزش و پرورش به عنوان مربی پرورشی در مدارس مشغول به کار شد و با صداقتی که در گفتار و خلوص نیتی که در انجام وظایف داشت و عشق و علاقه و لیاقت بی حد و حصری که در کارهای محوله از خود نشان می داد بعد از مدتی به سرپرستی انجمن اولیا و مربیان ننسوب شد.

علاقه ی بی حد او به اسلام ناب محمدی و خاک ایران زمین و رسیدن به قرب الهی باعث شد که دل از تعلقات دنیا برید و با کاروان راهیان کربلا و سپاهیان حضرت محمد (ص)به جبهه حق علیه باطل شتافت و به قرمان امام خمینی (ره)لبیک گفت.

سرانجام در تاریخ ۴/۱۰/۶۵ در شلمچه عملیات کربلای ۴ به درجه رفیع شهادت نائل گردید.

قسمتی از وصیت نامه شهید

سخن اول با برادران محترم فرهنگی خصوصاً بامربیان امور تربیتی

برادران محترم فرهنگی خصوصاً بامربیان امور تربیتی که درسنگر مقدس آموزش و پرورش خدمت مقدسی را به این جامعه می نمایند قدر سنگر خود را بدانند که به فرموده امام عزیزمان آینده اسلام و انقلاب به آنان بستگی دارد لذا در این امر مهم غفلت نورزید.

شما عزیزان بودید که از دو سنگر مقدس (مدرسه و جبهه) قلب دشمن را هدف گرفتید.حقیر برای یکایک شما که استاد اینجانب بودید آرزوی موفقیت و پیروزی از خدای بزرگ خواستارم.

 

سخن دوم با عزیزان دانش آموز

عزیزان دانش آموز به ندای رهبر عزیز خود لبیک گفته با یک دست قرآن و با یک دست سلاح گرفته و وارد میدان نبرد با کفر جهانی شدن و آنان را خوار و ذلیل نمودند و از همه آنان می خواهم که در سنگر مقدس مدرسه نبرد خود که همان تعلیم علم و تزکیه نفس خود می باشند مشغول باشند .

مراسم های صبحگاهی نماز جماعت دعاهای توسل و غیره را هرچه با شکوه تر برگزار نمایند که همین مراسم های اسلامی بود که چشم دشمن را کور و منافق را ذلیل کرد و پیروزی های پی در پی را نصیب رزمندگان اسلام و مقام معظم رهبری را تقویت نمود چون قلب های پاک و بی آلایش بود.

 

نام شهید :منوچهر           نام خانوادگی :اکبری      تولد:1338/7/1

نام پدر: محمد نبی            محل تولد :ده خلوت فیروزآباد

 آخرین مسئولیت :مسئول انجمن اولیا و مربیان 

 تاریخ شهادت:۴/۱۰/۶۵   محل شهادت :شلمچه کربلای ۴

 آرامگاه :گلزار شهدا

نام:
ایمیل:
نظر:
 
نظرات بینندگان

نظر سنجی

عملکرد فیروزنا را چگونه ارزیابی می کنید؟

نرم افزار شهر من
پایگاه تحلیلی خبری فیروزآباد