کد خبر: 8912 شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۶- ساعت ۱۸:۱۲

افتتاح 3 پروژه درمانی در فیروزآباد به مناسبت دهه فجر

به گزارش فیروزنا: به مناسبت گرامیداشت ایام الله دهه فجر دستگاه سی تی اسکن 16 اسلایس، دستگاه تراکم سنجی استخوان و دستگاه ماموگرافی در بیمارستان قائم (عج) فیروزآباد با حضور مدیر کل حراست استانداری فارس، امام جمعه، فرماندار و دیگر مسئولان شهرستان فیروزآباد افتتاح و به بهرداری رسید.

 

خدابخش چگینی رئیس شبکه بهداشت و درمان فیروزآباد در حاشیه این مراسم به خبرنگار فیروزنا گفت: بخش سی تی اسکن بیمارستان قائم (عج) این شهرستان بیش از 10 سال است که در این زمینه فعالیت و خدمات دهی دارد لیکن بدلیل خرابی های مکرر این دستگاه که 2 اسلایس بوده و کیفیت تصویربرداری مطلوبی نیز نداشت، از حدود یکسال گذشته اقدام به تعویض و جایگزینی دستگاه مطلوب تری شده است.

 

دکتر «خدابخش چگینی» در تشریح دستگاه سی تی اسکن جدید مورد بهره برداری ادامه داد: این دستگاه ، 16 اسلایس و با مارک زیمنس آلمان به مبلغ 95 میلیارد ریال بوده که از طریق واگذاری به بخش خصوصی با تعرفه دولتی در اختیار بیمارستان جهت ارائه خدمت به شهروندان و مردم منطقه قرار گرفته است و در حال حاضر بطور میانگین روزانه به بیش از 30 نفر از نیازمندان به این بخش خدمات دهی می نماید.

 

وی افزود: دستگاه ماموگرافی بامبلغ 550 میلیون تومان خریداری شده است، از طریق واگذاری به بخش خصوصی با تعرفه دولتی در اختیار بیمارستان جهت ارائه خدمت به شهروندان و مردم منطقه قرار گرفته است.

 

دکتر چگینی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه، شایع ترین سرطانها در دنیا و نیز در کشور ما و به تبع همین آمار در این شهرستان، سرطان سینه می باشد و دومین علل مرگ و میر در دنیا نیز سرطان اعلام گردیده، لذا دستگاه ماموگرافی یکی از بهترین راههای تشخیصی این نوع سرطان است چرا که تشخیص به موقع و زودرس در هر بیماری بهترین راه درمان محسوب می شود.

 

رئیس شبکه بهداشت و درمان فیروزآباد گفت: دستگاه تراکم سنجی از طریق واگذاری به بخش خصوصی با تعرفه دولتی در اختیار بیمارستان جهت ارائه خدمت به شهروندان و مردم منطقه قرار گرفته است.

 

دکتر چگینی همجنین خاطرنشان نمود: با توجه به اینکه، استخوان ها در هر سنی بخاطر بیماری و بطور طبیعی در سنین بالای 50 سال، تراکم و قوام خود را از دست می دهد، لذا این دستگاه می تواند در تشخیص زودرس بیماریهای استخوانی کمک شایانی به فرد کند.

کلیه حقوق این سایت متعلق به سایت پایگاه تحلیلی خبری فیروزآباد می باشد